مرداب اطلاعات

مرداب اطلاعات

آیا تا به حال اطلاعاتی که دارید رو به عمل تبدیل کردید ؟

 

alt-img-701

 

خیلی وقت ها پیش میاد که از خودمون میپرسیم که فلان کتاب  ، ویدیوی آموزشی ، کلاس ، سمینار ، وبینار و … دانشی  رو کسب کردیم اما آیا نتیجه خاصی در روند پیشرفت ما داشته یا خیر ؟

آیا مشکل از منابع اطلاعات بوده یا خودم ؟

آیا دلایلی وجود داره که نتونستم به نتیجه مطلوبم برسم؟

و کلی سوالات دیگر …

خیلی قاطع برم سر اصل مطلب ، یکی از دلایل خیلی مهم این هست که  ما خودمونو وادار به عمل کردن در مورد اطلاعاتی که کسب کردیم یا در حال کسب هستیم نکردیم ، پس حق بدیم به خودمون که نتیجه زمانی حاصل میشه که ما در قبالش یک سری اقدامات رو انجام داده باشیم.

اگر کمی مو شکافانه تر به این قضیه بسیار مهم در زندگی بپردازیم ، اصلی ترین سوال بنیادی این هست که  چرا تبدیل علم به عمل مهم و ضروری هست اگر اقداماتی رو ما برای زندگی شخصی و کاریمون انجام ندیم شاید به هدف هایی که در ذهنمون داریم نرسیم ، در زیر ۸ دلیل بسیار مهم ذکر شده که شما رو  تبدیل به یک فرد عمل گرا میکنه.

 

۸ دلیل مهم برای تبدیل علم به عمل :

 

انباشت نکردن اطلاعات

تعیین هدف

نگرش مثبت

اجرای اطلاعات کسب شده

حفظ انگیزه

پیگیری و تمرین مدوام

سوال از خود ؟ چطور میتونم این محتوا رو به عمل تبدیل کنم.

یاداشت برداری و نوشتن

 

انباشت نکردن اطلاعات

 

swamp-of-information

 

تا به حال به این فکر کردین چقدر اطلاعات در هارد سیستمتون هست که هنوز استفاده نکردین یک نکته جالب اینکه بیشتر مردم علاقه به جمع آوری اطلاعات دارن تا عمل کردن در واقع انباشت کردن اطلاعات یکی از دلایل مهم عمل نکردن است.

 

تعیین هدف

swamp-of-information

 

خاطرتون هست که چرا فلان کتاب رو خریداری کردید یا آخرین دوره آموزشی رو ؟
اگر یک هدف مشخصی داشته باشین قطعا از دوره آموزشی یا کتاب بهترین استفاده رو میکنین در جهت رسیدن به هدفتون پس به یاد داشته باشید که یکی از دلایلی که باعث میشه اطلاعاتمون رو به عمل تبدیل نکنیم تعیین نکردن هدفه.

نگرش مثبت

 

swamp-of-information

 

با یک مثال این عنوان رو توضیح میدم اگه یک کتاب خریداری کرده باشین و قبل از اینکه شروع نکردین به خوندنش بگین این کتاب رو خریدم ولی نویسندش معروف نیست ، اصلا من نمیدونم کسی این کتاب رو خونده نتیجه گرفته یا خیر و از این قبیل نگرش ها و سوالات منفی که ما باید آگاهانه ، از همان ابتدای خواندن کتاب دیدگاه مثبت داشته باشیم برای مثال با این کتاب زندگیم متحول میشه ، با این کتاب به هدفم نزدیک تر میشم.

 

اجرای اطلاعات کسب شده

اگه در حال یادگیری یک موضوع خاصی هستید سعی کنید که سریعا مطالب یاد گرفته رو اجرا کنید چرا که عامل اصلی برای اجرا نکردن ، فراموشی نکات هست چه بسا بهتر هست که ، تا نکات رو فراموش نکردیم حداقل طی ۱ روز پس از یادگیری اقدام به اجرایی کردن اطلاعات کسب شده بپردازیم.

 

حفظ انگیزه

انگیزه همان تلاش کردن، نوعی تمایل و انرژی درونی است که فرد برای فعال کردن و حفظ رفتار خود برای رسیدن به هدف به کار می گیرد.

برای این که در مسیر باقی بمونیم نیاز به یک انرژی درونی داریم به نام انگیزه که برای حفظ انگیزه راهکار های زیادی وجود داره که ما رو میتونه در مسیر نگه داره تا به مقصد برسیم در زیر ۵ استراتژی وجود داره که به ما کمک میکنه برای حفظ انگیزه .

 

به فکر تقویت روحیه باشید

هدف های قبلی را فراموش نکنید

از دیگران کمک بگیرید

کتاب بخوانید

در کنار برنامه کاری،تفریح مورد علاقه خود را نیز بگنجانید

 

پیگیری و تمرین مدوام

اگر علمی وجود دارد که برای نتیجه دادن بهتر نیاز به زمان دارد ما باید تا رسیدن به هدف مورد نظر تمرین کنیم اگر نیاز به تمرین است .

سوال از خود ؟ چطور میتونم این محتوا رو به عمل تبدیل کنم.

ما باید مدام پس از یادگیری موضوعی دائم این سوال رو از خودمون بپرسیم که آیا این اطلاعات نیاز به اقدامات عملی دارد یا خیر و یا اینکه چطور میتونم دانشی که کسب کردم رو اجرایی یا تستش کنم.

 

یاداشت برداری و نوشتن

یکی از کلیدی ترین بخش از دلایل تبدیل علم به عمل نوشتن هست ، که بخشی از نوشتن میتونه به مکتوب کردن هدف هامون باشه و یا دلایلی که شروع کردیم برای مثال خواندن کتاب یا مشاهده ویدیوی آموزشی .

امیدوارم که اطلاعاتتون رو به عمل تبدیل کنید و با این کار و این ذهنیت که اقدامات ما هستن که زندگی ما رو تشکیل میدن .

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها