آموزش نصب و راه اندازی sass

آموزش نصب و راه اندازی  sass

۲ روش نصب و استفاده از Sass

 

برای اینکه ما sass رو نصب کنیم و استفاده کنیم در پروژه هامون دو روش وجود داره :

 

روش اول : استفاده از نرم افزار برای نصب و راه اندازی sass

روش دوم : استفاده از دستورات خط فرمان برای نصب و راه اندازی sass

 

آموزش راه اندازی sass

 

روش اول : استفاده از نرم افزار برای نصب و راه اندازی sass

اگه بخوایم از نرم افزار استفاده کنیم لیستی از نرم افزار ها در زیر قرار گرفته که اگه وارد سایت sass در قسمت install بشید این نرم افزار ها به ترتیب زیر هست :

 

آموزش راه اندازی sass

 

CodeKit

Compass.app

Ghostlab

Hammer

Koala

LiveReload

Prepros

Scout-App

 

که در بین این نرم افزار ها و یا اپلیکیشن ها نرم افزار Scout-App رایگان و متن باز هست ، که ما به راحتی میتونیم در پروژه هامون از این نرم افزار قدرتمند کمک بگیرم که قابلیت های ویژه ای داره ، مثل نوتیفیکیشن ها که در زمان مناسب نمایش داده میشه و به راحتی میتونیم فایل های sass رو به css تبدیل یا به اصطلاح کامپایل کنیم.

 

آموزش راه اندازی sass

 

روش دوم : استفاده از دستورات خط فرمان برای نصب و راه اندازی sass

 

برای اینکه ما بتونیم پکیج sass رو با استفاده از دستورات خط فرمان نصب کنیم باید یک بسته مدیریت پکیج در سیستممون داشته باشیم  که پیشنهاد سایت sass که در قسمت install هستش node.js  رو گفته که نصب کنیم ، برای اجرای دستورات و نصب پکیج sass  روی سیستم .

بعد از اینکه node.js  رو دانلود کردید و مراحل نصبش تموم شد باید مطمئن بشید که npm به همراه node.js نصب شده یا نه ، برای این کار وارد cmd یا محیط خط فرمان بشید و تایپ کنید npm -v و اینتر رو بزنید .
اگه npm نصب شده باشه باید ورژن مربوط به node رو نمایش بده که مشخص میشه node و npm به درستی روی سیستمون نصب شده و میتونید هر پکیجی رو که مد نظرتون بود رو با استفاده از npm نصب کنید .
بعد اطمینان از، نصب npm نوبت میرسه به نصب پکیج sass ، کافی هست دستور npm install -g sass رو وارد کنید و اینتر رو بزنید تا پکیج مربوط به sass نصب بشه.

آموزش نصب و راه اندازی sass

 

و برای اینکه اطمینان حاصل بشه که sass یا پکیج sass نصب شده روی سیستممون ، باید دستور sass –version رو در خط فرمان اجرا کنیم که اگه ورژن مربوط به Sass رو برای ما نمایش بده ، به این معنی هست که پکیج sass برای ما به درستی نصب شده و حالا میتونیم در پروژه هامون از sass استفاده کنید .

 

کامپایل کردن sass در VS Code

 

2 min

 

اگه قصد دارید در Vscode نصب کنید sass رو این مقاله رو هم حتما ببینید ، ” کامپایل کردن sass در VS Code “.

 

پیشنهاد ویژه 

 

اگه علاقه مند به ایجاد اسلایدر های مختلف هم هستید حتما در دوره رایگان و جامع کتابخانه Slick اسلایدر بصورت پروژه محور شرکت کنید که این دوره فوق العادس.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها